PTT Kargo Kaç Günde Gelir?

PTT Kargo Kaç Günde Gelir?

PTT Kargo günümüzde Türkiye’de en çok kullanılan kargo şirketidir. Gerek uygun fiyatları gerek ise kısa teslimat süreleri yüzünden en çok kullanılan kargo firmasıdır. Peki, PTT Kargo kaç günde gelir PTT kargo ile gönderilen bir paketin teslim süresi nedir?

PTT Kargo’nun teslim süreleri kısa olmasına rağmen bu durumu etkileyen bazı faktörler bulunmaktadır. Bu faktörler ise gönderim yapılan bölgenin neresi olduğu, paketin boyutları, paketin ağırlığı ve hizmet türüdür. Ortalama bir süre vermek gerekirse PTT Kargo’nun Türkiye’nin her köşesinde şubesi olduğu için ortalama 1-3 iş günü içerisinde kargonuz istediğiniz yere teslim edilecektir.

Yukarıda paketin boyutlarının ve ağırlığının teslim süresini etkileyen faktörlerden olduğundan bahsetmiştik. Büyük boyda ve çok ağır paketlerin teslimat süreleri 1-3 iş günü içerisinde tamamlanamayabilir. Çünkü böyle kargolar için özel araçlar ve daha çok çalışan gerekmektedir. Bu da süreci maalesef ki uzatmaktadır.

Eğer ki çok acil teslim edilmesi gereken bir kargonuz varsa PTT Kargo’nun bunlar için de özel hizmetleri bulunmaktadır. Örneğin aynı gün teslimat, hızlı teslimat, gece teslimatı gibi hizmetleri bulunmaktadır. Fakat tahmin edilebileceği gibi bu hizmetlerin fiyatları diğerlerinden farklı olacaktır. Yine de çok acil işiniz olduğunda kullanabilirsiniz. PTT Kargo Kaç Günde Gelir? Sorunuz için cevap aramaya gerek kalmadan hızlı teslimat gerçekleşmiş olur.

PTT Kargo Takip Nasıl Yapılır?

ptt kargo kaç günde gelir
ptt kargo kaç günde gelir

PTT Kargo ile gönderdiğiniz kargoların takibini kolaylıkla yapabilirsiniz. PTT Kargo resmi sitesinde Sorgulama kısmı bulunmaktadır. Bu sorgulama kısmına aldığınız kargo takip numarasını girerek kargolarınızı takip edebilirsiniz. Bu yöntemin yanı sıra PTT Kargo Mobil uygulaması ile de kargolarınızı takip edebilirsiniz.

Takip numaranız yoksa, kargo firması tarafından size verilen fatura numarasını veya teslimat belgesini kullanarak da takip yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, PTT Kargo müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek de paketinizin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. PTT Kargo kaç günde gelir sorunuzu da iletebilirsiniz.

PTT Kargo ile gönderim yaparken, gönderinizi kaybetme veya hasar görmesi durumunda sigorta yapmanız da mümkündür. Bu sigortayı yaparak, paketinizin güvence altında olmasını sağlayabilirsiniz.

Sonuç Olarak

PTT Kargo, Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden biridir ve uygun fiyatları nedeniyle tercih edilen bir seçenektir. Gönderim yapılan bölgeye ve teslimat hizmetinin türüne bağlı olarak teslim süresi 1-3 iş günü arasında değişebilir. PTT Kargo ile gönderdiğiniz paketi takip etmek için takip numaranızı kullanabilir veya müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz.

PTT Kargo Çalışma Saatleri

PTT Kargo, haftanın 6 günü çalışan bir kargo şirketidir. Şubelerin çalışma saatleri ise genellikle sabah saat 09:00’da başlar ve akşam saat 18:00 veya 19:00’a kadar devam eder. Ancak, şubelerin çalışma saatleri konumlarına ve günün saatine göre değişebilir, bu nedenle kargo gönderimi yapmadan önce ilgili şubenin çalışma saatlerini doğrulamak için PTT Kargo’nun resmi web sitesinden veya müşteri hizmetleri hattından bilgi almanız önerilir.

PTT Kargo’nun müşteri hizmetleri hattı haftanın her günü 08:00-22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ayrıca, PTT Kargo’nun online işlem merkezi üzerinden de kargo takibi ve diğer işlemler yapmak mümkündür.

“PTT Kargo Kaç Günde Gelir?” üzerine bir yorum

Yorum yapın