Baskılı Kargo Poşeti

Baskılı Kargo Poşeti Nedir?

Baskılı kargo poşeti, satıcının ürünlerini ambalajlamak için kullandığı plastik poşetlerdir. Son zamanlarda bu poşetler baskılı olarak kullanılır. E-ticaret sitelerindeki mağazalar, ya da online butik gibi dükkanların hepsi kendi logolarını bastırarak baskılı kargo poşetleri yaptırırlar. Bu kargo poşetleri ürünlerin zarar görmesini engellemek için güvenli taşıma yapılabilmesi için kullanılır. Eğer bir mağazanız ya da bir markanız varsa siz de kendi kargo poşetlerinizi yaptırabilirsiniz. Ayrıca bu durum sizin ve markanızın bilinirliğini, akılda kalıcılığını arttırır.

Baskılı Kargo Poşeti Kullanım Alanları Nelerdir?

Baskılı kargo poşetleri, birçok farklı sektörde kullanılabilir. E-ticaret şirketleri, ürünlerini güvenli bir şekilde müşterilerine ulaştırmak için baskılı kargo poşetleri kullanabilirler. Ayrıca, şirketler, promosyon ürünleri dağıtmak veya fuarlarda dağıtmak için baskılı kargo poşetlerini tercih edebilirler. Ayrıca, kargo şirketleri, müşterilerinin gönderilerini güvenli bir şekilde taşımak için baskılı kargo poşetleri kullanırlar.

Baskılı Kargo Poşeti Fiyatları Neye Göre Değişir?

Baskılı kargo poşeti fiyatları, poşet kullanılırken kullanılacak ham madde kalitesine, poşetin boyutlarına, renklendirmede kullanılacak renk sayısına, verilecek sipariş adedine ve ortaya çıkacak tasarıma göre değişir. Örneğin siz kargo poşetinizde özel renk kullanmak isterseniz fiyat farklı olacaktır. Ya da çok fazla renk kullanmak isterseniz tek renkli poşetlere göre sizin poşetinizin fiyatı daha pahalı olacaktır. Aynı mantıkla kargo poşetlerinizi büyük yaptırmak istediğinizde de küçük baskılı kargo poşetine göre daha pahalı olacaktır.

Baskılı Kargo Poşeti Tasarımı Nasıl Yapılır?

Tasarımınıza başlamadan önce poşetleri yaptıracağınız boyutu belirlemeniz sizin için önemlidir. Çünkü boyutların üzerine gelecek tasarımların da boyutları farklı olacaktır. Farklı büyüklüklerdeki poşetlere aynı ölçüde baskı yapamazsınız. Boyutu belirledikten sonra bir diğer önemli husus ise poşetin rengini belirlemektir. Poşet rengini de belirledikten sonra artık tasarıma geçebilirsiniz. Sonra, şirket logosu veya tasarımı gibi baskı için kullanılacak grafikler hazırlanır. Baskılı kargo poşetleri, genellikle pantone renkleri kullanılarak basılır. Bu, tasarımın doğru renklerde çıkmasını sağlar. Baskı işlemi, baskılı kargo poşetleri için özel olarak tasarlanmış baskı makineleri ile yapılır.

Baskılı Kargo Poşetleri Nerelerde Kullanılır?

Baskılı kargo poşetlerinin, günümüzde en sık kullanıldığı alan e-ticaret sektörüdü. E-ticaret sitelerindeki dükkanlar gönderileri kargoya verirken artık düz kargo poşetleri değil baskılı kargo poşeti kullanıyorlar.

Ayrıca büyük firmalar da, promosyon ürünlerini dağıtmak için de baskılı kargo poşetlerini tercih edebilirler. Bu sayede hem ürünlerini hem de markalarını müşterilerine daha etkili bir şekilde tanıtabilirler.

Baskılı kargo poşetlerinin bir diğer kullanım alanı ise fuarlar ve organizasyonlardır. Burada bulunan bir çok firma akılda kalıcılığını arttırabilmek adına firmalarının logolarının ve iletişim bilgilerinin olduğu baskılı kargo poşeti kullanarak promosyonlar dağıtır ve firmanın tanıtımına katkı sağlar.

Baskılı Kargo Poşeti

Sonuç olarak, baskılı kargo poşetleri birçok farklı alanda kullanılabilen etkili bir pazarlama aracıdır. Firma logolarının ve iletişim bilgilerinin basılı olduğu poşetler, müşterilerle kurulan bağı güçlendirerek, marka bilinirliğini artırabilir.

“Baskılı Kargo Poşeti” üzerine bir yorum

Yorum yapın